Nazar Boncuğu, birçok kültür ve inanışta, insanı kötü gözlerden, kötü düşüncelerden koruyan genellikle göz şeklinde olan, emici özelliği olduğuna inanılan mavi renkli boncuklardır.

Biz Türklerde de nazar inancı oldukça yaygındır. Özellikle kötü düşünceli ve negatif enerjili insanlardan korunmak istemişizdir. Uzun yıllardır oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan nazar boncukları, bir çok kötülükten sakınmak için çok etkili bir aksesuardır.

Türkler, kötü bakışın önüne geçmek için pek çok nesne kullanmışlardır. At nalı, sarımsak gibi ürünler bu amaçla kullanılsa da en yaygın kullanılan mavi nazar boncuklarıdır. Bu nazar ,boncukları çoğunlukla göz şeklinde ve farklı kullanım yerlerine göre farklı büyüklüktedirler.

Örneğin çocuklara takılan nazar boncukları çok küçük, ev ve işyerlerine takılanlar büyük, yetişkinlerin taşıdığı veya arabaya takılanlar küçük/orta büyüklükte olmaktadır.

Özgün ve doğal nazar boncukları Ege Bölgesi ve Anadolu’nun kimi köylerinde geleneksel yollarla üretilmektedir. Yapılırken içine kurşun dökülür. Bunun da iyi şans getirdiğine inanılır.

Nazarlık dünyası nev tasarım https://nevtasarim.com.tr/nazarlik-dunyasi/ sayfasını da inceleyebilirsiniz. Tüm nazar boncuğu seçenekleri için bkz. https://nazarlikdunyasi.com/urun-kategori/boncuklar/

Nazar Boncuğunun Anlamı

Türk gelenek ve görenekleri için oldukça önemli bir yere sahip olan nazar boncukları, evlerde iş yerlerinde ve hatta giysilerimizde bile taşınabilmektedir. Nazar boncuğu özellikle kıyafetlerin görünmeyen yerlerine takılarak kötü gözlerden ve nazar değilmesinden korunmak için alışılagelmiş bir adettir.

Yeni doğan bebeklere, okul çağında ki çocuklara, evlerin bereket ve huzurunun sağlanması için ev ortamına, iş yerine bereket ve rızık getirmesi için mağazalara dahi asılır.

Nazar boncuğu tamamen manevi huzur ve korunma amaçlı kullanılmaktadır. Sizlerde online mağazamızdan istediğiniz kategoride istediğiniz ve kullanacağınız alanda nazar boncuğuna sahip olabilirsiniz.

Türk adet gelenek ve göreneklerine hitap eden nazar boncuğunu özellikle yurt dışında vatanına ve sevdiklerine özlem duyan sevdiklerinize de hediye edebilir, maneviyatı ve manidarlığını onlara sunarak eşsiz bir hatıra gönderebilirsiniz.

Sevdiklerinize hediye olarak seçebileceğiniz nazar boncuklu herhangi bir obje oldukça kıymetli ve anlamlı olacaktır. Nazarlık dünyası, sizlere nazar boncuğunun bir çok kullanım alanında sağlayabileceği hediyelikleri sunmaktadır.

Kötü, fesat ve kem gözlerden sakınmak için ihtiyacınız olan sadece bir Nazar boncuğu…

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir