Nazar nedir? Hayatımızın birçok alanında pozitif ve negatif enerjiye rastlayabiliriz. Bilimsel ve psikolojik olarak birçok kez kanıtlanmış olan enerji sistemi, geçmişten günümüze kadar çeşitli inanışları da beraberinde getirmiştir. 

Bunlardan birisi de şüphesiz ki nazar kelimesidir. Nazar nedir, nazarın insanlar ve hatta cansız varlıklar üzerindeki etkisi nelerdir, blogumuzda bulabilirsiniz.

İnsanoğlunun ham maddesinde bulunan kıskançlık evrimleşerek ve enerji manyetiği ile birleşerek nazara yol açabiliyor. Yayılan olumsuz enerji kişinin imrendiği ve kıskandığı konuya odaklanarak çeşitli nazar değmelerine sebebiyet verebiliyor.

Nazar etmenin kasti ve bilinçli olarak yapılmasının dışında birde istemsizce olan negatif enerjinin olumsuzlukları mevcut ve bunada halk dilinde kem göz deniyor.

Kem göze sahip olan insanlar, istemsizce bir varlığa yada bir insana derince baktığında ona ufak da olsa zarar verebiliyor. 

Bu örneğin evinizin içinde bulunan tatlı huzurunuzu kaçırmaya, işlerinizin yolunda gitmemesine, bereket ve rızkınızın azalmasına kadar uzanabiliyor. 

Yada bir eşyanın kırılması bile nazar değmesine basit bir örnek olabilir.

Nazarın Etkileri Nelerdir?

Nazar değmesi genellikle çok harika bir güzellik yada çok kıymetli bir eşyaya karşı olmayabilir. manevi olarak da huzurunuzu kaçırabilen nazar türleri vardır.

Kendinize nazar değdiğini nasıl hissedebilirsiniz?

Sürekli yorgun, halsiz olabilirsiniz.

Daha önce yapmaktan hoşlandığınız, ancak şuan asla yapamayacağınızı düşündüğünüz aktivitelerden uzaklaşabilirsiniz.

Üzerinizde hep bir ağırlık vardır.

Sürekli esneyebilirsiniz.

Kendinizi dingin değil, yorgun ve mutsuz hissedebilirsiniz.

Özellikle kur’an okunan alanlarda yada dualarda sürekli gözünüzden yaş gelebilir ve uykulu hissedebilirsiniz.

Nazar belirtileri bunlarla da sınırlı değildir. Gündelik yaşamınızda sizi zorlayan ve artık keyifsiz olabilecek kadar bitkinliğiniz de üzerinizde nazar olduğunu ispatlayabilir.

Peki nazardan korunmak için neler yapmak gereklidir?

Geçmişten günümüze uzanan bir çok batıl inancımız vardır. Bunlar hıdırellez ve Sirkeli su gibi çeşitlendirilebilir.

Ancak bunların en etkilisi elbette nazarlıklardır. 

Kalben inanılan birçok manevi güç sizi nazardan koruyabilir. 

Hem sadece sizleri değil sevdiklerinizin de nazardan korunmasını sağlayan bu görkemli taşlar, bilindiği üzere gerçekten nazar değmesinin önüne geçiyor.

Yeni doğan bebeklere verilen ufak hediyelerde dikkat ederseniz hep nazarlıklar vardır, yada yeni bir ev veya iş yeri sahibi olduğunuzda mutlaka içine bir nazarlık asarsınız. Günümüzde birçok evin ve iş yerinin kapısında nazarlık süsleri mevcuttur.

Nazarlıklar insanı, görünmez kaza ve belalardan korur. Kem gözlü insanların negatif enerjilerinden ve olumsuzluklarından korur. Rızkınızı ve bereketinizi açar.

İşleriniz yolunda gider. Kişinin bioenerjisini yükseltir ve pozitif düşünmesine katkı sağlar.

Şansınızı açar ve dolayısıyla evrenle barışık şekilde yaşamanıza fayda eder. 

Önce kendiniz sonra sevdikleriniz için nazarlık kullanımını asla ihmal etmeyin, deneyin işe yaradığını çok iyi göreceksiniz…